Úvod > Reportáže z akcí > Okrsková hasičská soutěž v Postupicích 13.5. 2017

Okrsková hasičská soutěž v Postupicích 13.5. 2017

Datum konání:
13.5.2017

Po roce jsme se sešli opět v Postupicích s tím rozdílem, že nyní okrsek pořádalo SDH Jemniště. Poslední roky dáváme družstva dohromady horko těžko a tak tomu bylo i letos. Nejsou žádní nástupci z mladších generací a současní členové mají přirozeně jiné priority a jiné zdravotní stavy za uplynulou desítku let, ale pořád u některých převládá chuť účasti a tak se i nyní podařilo 1 družstvo mužů a 1 družstvo žen utvořit. Horší to bylo u holek, které byly opět jako loni ve stejném složení a počtu - pouze 5 závodnic, takže 14 dní před soutěží se pokusily kontaktovat "staré" kusy, které působily v počátku založení ženského družstva v Kozmicích. Obrovské nadšení z úspěšného lovu kolegyň pro soutěž se zas hodně rychle začalo rozplývat, když jsme bohužel neabsolvovaly ani jeden plnohodnotný trénink. A to samé bylo u kluků. Zkrátka v sobotu ráno jsme vyrazili s nadějí i obavami a staň se, co má se stát..

Proběhla prezentace, přihlásilo se 9 družstev žen, 10 družstev muži ml. a 4 družstva muži st.. Po slavnostní nástupu byla ihned zahájena disciplína pořadová příprava a sto metrů překážek. Poprvé v historii bylo potrestáno družstvo žen Kozmic takovou dávkou trestných bodů, konkrétně 20, a to hlavně za špatné pochodování. Rázem se ocitly na průběžném posledním místě. Resp. 7. z devíti, neboť některá družstva před nimi měla shodný počet trestných bodů. Pořadová příprava kluků proběhla ukázkově bez trestného bodu. Na řadu přišlo 100 metrů překážek, kterých se může zúčastnit z každého družstva vždy 5 závodníků a počítají se 3 nejlepší časy. U holek byl maximální možný počet využit, u kluků ze zdravotních důvodu běželi pouze 3 závodníci a tudíž bylo důležité dokončit disciplínu, aby se 3 časy povedly a nebyl někdo diskvalifikovaný. Už druhým rokem nešla do Kozmic žádná medaile jednotlivcům, ale po celkovém součtu tří nejlepších časů družstvo holek obsadilo ucházející 4. místo. Kluci bohužel až 8. Nutno podotknout, že tato disciplína se u holek nepodařila ani jedné bez chyby a u kluků kromě Marka Báry také ne - viz videa v odkazu.

Závodníci na 100 m překážek – holky (celkem 38 závodnic):  Jitka Hanibalová - 26:18 (14. místo), Iva Mikelová 26:11 (13. místo), Veronika Kobiánová 25:55 (9. místo), Andrea Hemrová 52:29 (35. místo) - zde nutno uvést, že dle záznamu z videa byl její výsledný čas kolem cca 31 vteřin a Lenka Matoušková 48:37, ovšem zde je v záznamech uvedeno "N" za nezapojenou proudnici,

kluci (celkem 44 závodníků) – Tomáš Mikel 25:32 (22. místo), Lukáš Daněk (Dáňa) 27:04 (28. místo) a Marek Bára 22:04 (5. místo).

Závěr soutěže samozřejmě patřil královské disciplíně - požární útok. V jakém duchu se nesl celý den pro družstvo holek, tak se odehrálo i v této disciplíně.. Bohužel ještě se zraněním levé proudařky a neoblíbeným "N".

Kluci naopak předvedli nejrychlejší útok těchto závodů a výsledný čas na nástřikové terče (3 litry) se zastavil na 34,58 a v této disciplině zvítězili!

Útok ženy: mašina - Iva Mikelová, savice Veronika Mikelová, koš - Andrea Hemrová, béčka - Jana Gregorová, rozdělovač - Jitka Hanibalová, levý proud - Veronika Kobiánová, pravý proud - Lenka Matoušková.
Útok muži: mašina – Luboš Sládek, savice – Tomáš Kortánek, koš – Tomáš Petera, béčka – Lukáš Daněk (Dáňa), rozdělovač – Tomáš Mikel, levý proud - Marek Bára, pravý proud Jiří Eichler.

Po součtu všech disciplín patřilo ženám z Kozmic 9., tedy poslední místo. Kluci obsadili slušivé 3. místo. Pro letošek jsme odevzdali putovní poháry a po tradičním focení vyrazili domů - bez zpěvu, veselého řádění a obvyklého vítězného kolečka s naším maskotem Jardou Kadeřábkem, který měl letos také absenci. Náhradou nám byla velká účast našich věrných fanoušků, kteří s námi strávili v Postupicích celý den. Děkujeme.