Úvod > Reportáže z akcí > Vánoční výzdoba hasičárny, stromu a návse

Vánoční výzdoba hasičárny, stromu a návse

Datum konání:
28.11.2020

Letošní rok se naše republika potýká již podruhé s vyhlášením nouzového stavu v souvislosti s pandemií covidu-19. První nouzový stav byl vyhlášen ihned po našich proběhlých tradičních akcích z počátku roku - Bakus, dětský karneval a MDŽ, a to dne 12. 3. 2020 původně na dobu 30 dní (byl postupně zakázán provoz restaurací a některých obchodů, uzavřeny hranice, zákaz vycházení bez ochrany obličeje, zákaz sportovních a kulturních akcí atd..), postupně sice došlo k rozvolňování opatření, ale nouzový stav trval až do 17. 5. 2020. Velikonoční výzdoba s trhy na návsi tedy neproběhla, okrskové hasičské závody rovněž ne a po pomalém probouzení se probíhalo stále "přiškrcené" léto, kdy se všichni vzpamatovávali a nikdo se do akcí nehrnul, proběhla Kozmická šipka, v září dlouho plánovaná akce Obce Kozmice - šermíři a Hasičský oběd (vše viz proběhlé akce) a po celé ČR byl znovu vyhlášen stav nouze a to od 5. 10. 2020 (prozatím do 12. 12. 2020) s tím, že na konci listopadu došlo a nyní dochází k pozvolnému rozvolňování opatření (např. již může být 6 lidí pohromadě na veřejnosti, jinak nadále platí zákaz všech akcí, obchody jsou prozatím zavřené.. atd.) a tak se SDH rozhodlo, že vzhledem k tomu, že všechny tradiční akce, které pořádá ke konci roku (rozsvícení hasičárny, čerti, besídka, zdobení v lese) vynahradí alespoň vánoční výzdobou hasičárny, návse a stromu. I přes to, že nelze zahájit advent tradiční akcí, kterou si oblíbila celá vesnice, bude snad všechny alespoň vánoční atmosféra uprostřed obce rozveselovat. Přejeme všem krásný adventní čas, veselé Vánoce a do nového roku hlavně zdraví. Těšíme se na setkání v lepších časech při našich akcích:-) SDH Kozmice.

Foto zde:

Ostatní fota na vyžádání u Jitky Hanibalové:-)