Drobečková navigace

Úvod > Reportáže z akcí > Hasičská soutěž v Postupicích dne 25.6. 2016

Hasičská soutěž v Postupicích dne 25.6. 2016Datum konání:
25.6.2016

V sobotu 25.6. 2016 se konal již X.ročník soutěže SDH Jemniště v Postupicích. Tato soutěž je netradiční tím, že se dá kombinovat složení družstev a mohou závodit s určitými pravidly družstva smíšená. Za této situace jsme mohli vyrazit v nevelkém počtu  - pět mužů a pět žen, kdy jsme se navzájem doplňovali. Zahajovalo se štafetou, která sestávala ze sedmi úseků po 60ti metrech s překážkami - za ženy ji mohly běžet pouze ženy, takže dvě závodnice musely běžet dva úseky najednou, u mužů mohla být doplněna ženami, ale kluci to zvládli sami, takže rovněž dva kluci běželi dva úseky. 
Děvčata absolvovala disciplinu s časem 93,62, což byl 2. nejrychlejší čas z celkem 10ti zúčastněných družstev. Bohužel ale až po doběhnutí disciplíny nám bylo uděleno nekompromisní enko a to za nesplnění prvního úseku, kdy závodnice seskočila z kladiny dříve. Ovšem vzhledem k tomu, že rozhodčí na tomto úseku nereagoval červeným praporkem, štafetu jsme dokončily celou. Pak nám byl sdělen verdikt. Protest jsme nepodávali, nepřijeli jsme se dohadovat, ale zdravě si zasoutěžit. Každopádně z fotky v příloze je zřejmé, že závodnice doskočila přesně na desku na konci kladiny. Argumentace pořadatelů, že z kladiny se musí dostat až za čáru a to dle pravidel požárního sportu z okrsku, zde nelze použít, neboť čára nebyla vyznačena. Během dne se objevilo několik sporných situací i u ostatních soutěžících, ale vždy nějakým způsobem došlo k dohodě a kompromisnímu vyřešení. My jsme uzavřeli enko za holčičí štafetu a vracení dvou našich závodníků na přípravu základny sportovně, šlo přeci o srandamač. Každopádně za holčicí štafetu  tím pádem tedy poslední místo. 
 
Složení na úsecích štafety - ženy:
1. kladina - Andrea Hemrová, 2. koza - Iva Mikelová, 3. hadice - Jitka Hanibalová, 4. podlézání - Andrea Hemrová, 5. hasičák - Veronika Kobiánová, 6. sekera - Veronika Mikelová, 7. spoje - Iva Mikelová
 
Kluci tuto disciplínu splnili, ovšem skoro na každém úseku s nějakým defektem, ale přes to jim po této disciplíně patřilo 8. místo z celkových 13ti družstev. Čas, který dosáhli - 88,92 by znamenal 2. místo, ovšem po přičtení 15ti trestných vteřin za podlézání a sekyru se čas vyšplhal na 103,92.
 .
Složení na úsecích štafety - muži:
1. kladina - Tomáš Petera, 2. koza + bariéra - Tomáš Mikel, 3. hadice - Ondřej Hanibal, 4. podlézání - Lukáš Daněk (Bejky), 5. hasičák - Ondřej Hanibal, 6. sekera - Luboš Sládek, 7. spoje - Tomáš Mikel
 
Ostatně spravili jsme si chuť na královské disciplíně - požární útok, kde ženy i muži Kozmic kralovali. Ženy s časem 24,79 a muži s časem 28,15.
 
Složení útoků:
Ženy: Iva Mikelová (mašina), Veronika Mikelová (savice), Andrea Hemrová (koš), Ondřej Hanibal (béčka), Jitka Hanibalová (rozdělovač), Veronika Kobiánová (levý proud), Tomáš Mikel (pravý proud).
Muži: Luboš Sládek (mašina), Lukáš Daněk - Bejky (savice), Tomáš Petera (koš), Ondřej Hanibal (béčka) , Jitka Hanibalová (rozdělovač), Veronika Kobiánová (levý proud), Tomáš Mikel (pravý proud). 
 
Konečné výsledky vyzněly velice příznivě pro družstvo mužů, kteří se umístili na celkovém 2. místě. Ženy se po vlastně jen jedné splněné disciplíně ze dvou i tak umístily blízko polovině startovní listiny a to na 6. místě. Nebýt enka a trestných bodů na štafetách, součty by znamenaly první místa pro obě družstva. Jak jsme slyšeli z řad kolegů.. alespoň měl prostor radovat se také z 1. místa někdo jiný:-)

Odkaz na fota a videa zde:
http://hutu.rajce.idnes.cz/Srandamac_Postupice_25.6._2016/

Celkové výsledky a časy disciplín zde:

Výsledky 2016